přeskočit navigaci / na obsah
 

Navigace č.2:

Obsah hlavní stránky:

Nacházíte se:
 

Očkování proti chřipce

Chřipka je virové onemocnění vyskytující se po celém světě a migrující do Evropy každoročně v nové formě především z oblasti jihovýchodní Asie. V České republice se vyskytuje celoročně s maximem od ledna do března, kdy se objevují i chřipkové epidemie. Chřipkou ročně v České republice onemocní  1,5 - 2 miliony lidí a zemře 2 000 - 3 000 lidí.

Chřipka je typická kapénková infekce, virus se šíří vzduchem v kapénkách, které pocházejí z dechu, kašle nebo kýchání infikovaných osob.

Chřipka  proniká do těla nosohltanem a během dvou až tří dnů se projeví příznaky nemoci: vysoká horečka, zimnice, bolesti hlavy, svalů a kloubů a celková slabost. Onemocnění obvykle trvá 3-7 dní. U starších nebo chronicky nemocných osob může vyvolat zápal plic, srdečního svalu nebo nervové tkáně  a následně i smrt.

Nejúčinnější prevencí je očkování proti chřipce. Nejvhodnější doba pro očkování je září - listopad, tedy v období před začátkem chřipkové epidemie. Ochrana před chřipkou začíná 2 týdny po očkování a přetrvává přibližně 6 měsíců až 1 rok.

Očkování proti chřipce má minimum kontraindikací a nežádoucích účinků a je zcela bezpečné i pro těhotné a kojící ženy. Ženám, které budou těhotné během chřipkové sezóny se očkování proti chřipce rozhodně doporučuje.

V naší ambulanci Vám i Vašim blízkým nabízíme očkování proti chřipce vakcinou Vaxigrip Tetra® za cenu 450 Kč.

Očkování není (až na vyjímky, např. věk nad 65 let, monovalantní vakcína) hrazeno z prostředků veřejného zdravotního pojištění, avšak všechny  pojišťovny na něj přispívají ve výši minimálně 300 Kč.

 

Soubory ke stažení:

Vaxigrip Tetra
608,70 kB
 

Pravý sloupec:

KONTAKT

Femisalva s.r.o.
gynekologicko - porodnická praxe
MUDr. Petr Herman
Slovenská 1334/42
747 06 Opava - Kylešovice

herman@femisalva.cz